KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

29 listopada, 2017

Bożonarodzeniowy prezent dla Gabonu

Już za chwile rozpocznie się grudzień, a z nim gorączka przygotowań świątecznych. Tradycyjne porządki, pierwsze myśli o stole wigilijnym, nowe pomysły na przystrojenie choinki i oczywiście prezenty. To wszystko jest piękne, jeśli staje się pomocą w przeżyciu tego, co najważniejsze – radości z wcielenia Syna Bożego. Radość z pięknie przygotowanego domu, pięknej choinki, czy smacznych potraw, oraz wspaniałe prezenty pomagają nam w radości przeżyć i przyjąć największy prezent – samego Boga.

W Kościele czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia nazywany adwentem, czasem oczekiwania i przygotowania, czasem równania ścieżek naszego serca, do czego zachęca nas patron tego okresu, Święty Jan Chrzciciel.

Nasi Bracia pracujący w Gabonie również starają się pomagać swoim wiernym w jak najlepszym przygotowaniu do Świąt. Przede wszystkim przez stworzenie możliwości oczyszczenia serca w sakramencie pokuty i pojednania. A nie jest to tak oczywiste i proste jak u nas, gdzie wystarczy pójść do kościoła i uklęknąć przy kratkach konfesjonału. W Gabonie problemem staje się to właśnie „pójście” do kościoła, gdyż często ludzie mają do przebycia długą i trudną drogę. Bracia starają się docierać do najdalszych części parafii, do każdej kaplicy i do każdej osoby, która tego potrzebuje. Problemem są jednak zawodne środki transportu. W ostatnim czasie braciom w parafii Cocobeach popsuł się samochód, dlatego brat Piotr wyremontował stary rower i w ten sposób dociera do wiernych.

Z Waszą pomocą chcielibyśmy zrobić im świąteczny prezent – kupić nowy rower. Oczywiście nie rozwiązuje to problemu braku samochodu, ale chociaż doraźnie pomaga. A o samochodzie pomyślimy później.

Zapraszamy Was do wsparcia tej inicjatywy, każda złotówka jest cenna, a można je wpłacać na nasze konto z dopiskiem rower dla Gabonu:

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów:

Kapucyńska 4

00-245 Warszawa

Pekao S.A. 03 1240 6292 1111 0000 5019 9015

[Best_Wordpress_Gallery id="29" gal_title="Bożonarodzeniowy prezent dla Gabonu"]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram