KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

22 czerwca, 2023

Chrzest w godzinę śmierci

Każdego dnia na świecie umiera 6000 ludzi z powodu HIV/AIDS, a ponad 8000 zostaje zarażone tym wirusem. W Afryce mieszka 22,5 mln z 33,3 mln nosicieli HIV/AIDS na całym świecie. W Gabonie nosicielami wirusa wywołującego zespół nabytego niedoboru odporności dotknięte jest ponad 5% dorosłych w wieku 15–49 lat.

Afrykańczycy mają utrudniony dostęp do badań i terapii farmakologicznej, która mogłaby powstrzymać rozwój choroby. W Gabonie w 2021 r. odkryto, że dystrybuowane w aptekach leki są przeterminowane, a przez to nieskuteczne i w niektórych sytuacjach wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Dostęp do leków bywa utrudniony. Skutkuje to zwiększeniem umieralności chorych na HIV/AIDS.

Wieczorem br. Piotr odebrał telefon od Annie, swojej parafianki, która udziela się również w parafialnym chórze. Poprosiła go o wizytę u swojej znajomej Mariette, cierpiącej z powodu HIV/AIDS. Jej stan w ostatnim czasie znacznie się pogorszył, przede wszystkim przez brak dostępu do leków. Wiedziała, że to jej ostatnie dni. Brat Piotr udzielił jej sakramentu chrztu, Annie została jej matką chrzestną. Przyjęła również sakrament chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram