Życie twoich wiernych nie kończy się lecz się zmienia…

Na cmentarzu w Skovde, w Szwecji, na jednym z grobów napisał ktoś: teraz życie jest ukryte w Bogu, Jemu zostawiamy wszystko. Nadzieja płonie w życiu i w śmierci i nic nie jest zapomniane prze Boga.

W miesiącu listopadzie w sposób szczególny wspominany naszych bliskich zmarłych. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty… Jest to niewątpliwie czas zadumy i refleksji nad życiem, nad tymi, których nie ma już pośród nas, nad naszym życiem i celem naszego życia.

Choć odwiedzanie grobów w tym roku był trudniejsze w tych pierwszych dniach listopada, to jednak to co najważniejsze i najcenniejsze dla naszych zmarłych możemy czynić bez żadnych ograniczeń. Modlitwa osobista i wspólnotowa zwana wypominkami, oraz dar Eucharystii to nieoceniona pomoc i wsparcie dla naszych zmarłych. Pamiętajmy o tym nie tylko w tych listopadowych dniach, ale w całym roku.

Wspominamy i w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych braci misjonarzy, oraz zmarłych przyjaciół i dobrodziejów naszych misji. W tym roku pożegnaliśmy o. Zygmunta Prusińskiego, który przez prawie czterdzieści lat żył i pracował w Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie. Dziś dziękujemy Dobremu Bogu za dar jego życia i powołania.

Zapraszamy również Was do modlitwy za wszystkich zmarłych misjonarzy, oraz zmarłych przyjaciół i dobrodziejów naszych misji. Niech Miłosierny Pan przyjmie ich do swojego królestwa po trudach ziemskiej pielgrzymki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *