KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

25 czerwca, 2022

Kapucyńska Pielgrzymka w Gabonie

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, na szlak powróciła kapucyńska pielgrzymka w Gabonie.

13 lat z inicjatywy kapucyńskich misjonarzy z Polski po raz pierwszy w Gabonie wyruszyła piesza pielgrzymka, która z roku na rok gromadziła coraz więcej uczestników. W tym roku było ich ponad 200, najwięcej w historii. Wędrowne rekolekcje, które trwały od 20 do 24 czerwca, odbyły się pod hasłem „Oto stoję u drzwi i kołaczę…”.
Przewodnikiem pielgrzymki był br. Daniel Stelmaszek, uczestniczyli w niej również br. Piotr Wrotniak, proboszcz w Ntoum, pochodzący z Kamerunu kapucyni Bertrand i Thobias , którzy pracują w Gabonie, br. Michał Saniewski, który zapewniał zaopatrzenie pielgrzymom i br. Chris, Gabończyk, który jest studentem pierwszego roku filozofii i powoli przygotowuje się do ślubów wieczystych.
Trasa pielgrzymki łączy dwie kapucyńskie parafie: wychodzi z Ntoum a kończy w Cocobeach na północy kraju. Wśród pielgrzymów trwa żywa pamięć o br. Pawle Truszkowskim, inicjatorze i przewodniku pielgrzymki, który zmarł na malarię w trakcie pielgrzymki w 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram