KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

3 kwietnia, 2024

List do wspierających Misje Kapucyńskie

Drodzy Przyjaciele Misji Kapucyńskich,

Z głębi serca pragniemy podziękować każdemu z Was za okazane wsparcie, które pozwoliło na wiele zmian, poprawę jakości życia w naszej parafii w Ntoum, Gabonie. Możemy z radością opowiedzieć co udało nam się zrobić dzięki waszej hojności.

Dzięki Waszej pomocy, w ciągu zaledwie roku, udało nam się wybudować szkołę podstawową, która stała się bardzo ważnym miejscem na mapie naszej parafii. Od jesieni 2023 roku, szkoła tętni życiem, a ponad 300 dzieci otrzymuje tam edukację, która jest dla nich światłem na przyszłość.

Szkoła, położona blisko naszego kościoła, przyciąga nie tylko uczniów, ale i ich rodziny. Dzięki temu, nasza parafia rozkwita, pełna jest śmiechu dzieci i rozmów dorosłych. To piękne, że teraz, każdego dnia, możemy wpływać na życie duchowe tak wielu osób.

Dzieci rozpoczynają i kończą dzień od wspólnej modlitwy, a raz w miesiącu gromadzą się na mszy świętej dla całej szkoły. Katecheza jest integralną częścią naszego programu nauczania.

Szkoła budzi duże zainteresowanie wśród społeczności bo jest to najnowszy i najładniejszy budynek w okolicy, ale szkoła zaczyna też już zdobywać renomę jako mająca dobry poziom kształcenia, a nowy plac zabaw wybudowany przy niej stał się dla dzieciaków miejscem radości i odpoczynku. W piątki odbywają się zajęcia sportowe. Są prowadzone przez Stefana, nauczyciela. Szkoła wtedy wypełniona jest sportową energią i zdrowym duchem rywalizacji.

Szkoła zatrudnia obecnie 17 osób - są to miejscowi nauczyciele. Oni i personel pomocniczy, którzy każdego dnia wkładają swoje serca w edukację i opiekę nad naszymi uczniami.

Udało nam się ustalić limit 50 uczniów na klasę, co jest znaczącą poprawą w stosunku do publicznych szkół, gdzie często jedna osoba uczy nawet 130 dzieci. W naszej szkole, w większości klas, pracują dwaj nauczyciele, co zapewnia wysoką jakość nauczania.

Rodzice wnoszą miesięczną opłatę, która jest standardową stawką dla szkół prywatnych, ale dzięki Wam, możemy wspierać również uczniów z rodzin, które nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów edukacji ich dzieci.

Szkoła wniosła w nasze życie wiele radości i energii. Choć czasem zmęczenie daje o sobie znać, jednak satysfakcja płynąca z tej pracy jest nieoceniona.

Dzięki Waszemu wsparciu niebawem zostanie oddana do użytku również przychodnia w Essasa, w której pomoc medyczną znajdą okoliczni mieszkańcy.

Zachęceni Waszą pomocą planujemy wybudować stołówkę przy szkole. Ma być ona miejscem dla dzieci na codzienny posiłek, ale też salą spotkań i imprez dla szkoły.

W planach mamy również wybudowę gimnazjum. Chcemy dać miejsce do kontynuacji nauki dzieciom z podstawówki. W gimnazjum chcemy, żeby powstała biblioteka, sala informatyczna, punkt medyczny, gabinet psychologa.

Mamy ambitne plany na przyszłość, a Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Niech Bóg błogosławi każdemu z Was za hojność i otwarte serca.

Z braterskim pozdrowieniem, 

Sekretariat Misyjny Misji Kapucyńskich

ps. wspierać Misje Kapucyńskie można na różne sposoby: modlitwą, zakupem kaw i herbat (cegiełek misyjnych) w naszym sklepiku, wpłacając darowiznę.

link do sklepu: https://misje.kapucyni.eu/sklep/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram