KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

Australia

Nazwa: Australia
Stolica: Canberra
Powierzchnia: 7 692 024 km2
Liczba ludności: 26 026 300
Religie w Australii:
*38,9% Niewyznający żadnej religii
*20% Katolicy
*18,1% Protestanci
*7,2% Niezbadani
*5,8% Inni chrześcijanie
*3,2 % Islam
*2,7% Hinduizm
*2,4% Buddyzm
*1,7% Inne religie

Kościół obecny od XIX wieku
Liczba braci, którzy tam pracują: 1 brat z Polski
Pierwszymi kapucynami z Polski w Australii byli bracia z Komisariatu Warszawskiego uratowani z Syberii. Byli to o. Hieronim Myszkowski i br. Jukundus Komeras, którzy opuścili ZSRR wraz z armią generała Władysława Andersa w 1942. Aktualna obecność braci z Polski jest związana z projektem Prowincji Wniebowzięcia Matki Bożej o nawiązaniu większych kontaktów z Prowincją Warszawską oraz wspierania akcji powołaniowej. Australia nie jest krajem misyjnym w sensie ad gentes. Niestety ze względu na zmniejszoną ilość powołań bracia potrzebują pomocy personalnej z innych kontynentów.

Wesprzyj nas

Działanie Sekretariatu Misyjnego jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu naszych Dobrodziejów. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę przekazaną na Misje Kapucyńskie. Środki te pozwalają nam wspierać braci misjonarzy (przede wszystkim z Gabonu i Gruzji) oraz realizowane przez nich projekty.

985 w magazynie

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram