KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

Gruzja

Gruzja
Nazwa: Gruzja
Stolica: Tibilisi
Powierzchnia: 67700 km2
Liczba ludności: 4 012 104
Religie w Gruzji:
*83,4% gruzińscy ortodoksi
*2,9% kościół armeński
*10,07% Islam
*0,8% Inne religie
*0,5% Katolicy
*0,5% Niewyznający żadnej religii
Kościół obecny od I wieku
Przybycie kapucynów: 1663 r.
Liczba braci, którzy tam pracują: 2
Kapucyńską obecność w Gruzji rozpoczęli bracia z Francji, Włoch i Czech. Po prawie dwóch wiekach zostali wypędzeni przez cara podczas kasaty klasztorów. Po 167 latach, w 2013 roku kapucyni powrócili do Gruzji, było to dwóch braci: z Bolonii i z Warszawy. Po pięciu latach prowadzenia misji przez Włochów zdecydowano o powierzeniu jej Prowincji Warszawskiej.
Głównym zadaniem kapucynów, mieszkających w Achalciche, jest posługa katolikom na południu Gruzji. Ich obecność jest świadectwem ewangelicznego życia w tej części Kaukazu, oparciem dla kapłanów diecezjalnych i innych wspólnot życia konsekrowanego.

Wesprzyj nas

Działanie Sekretariatu Misyjnego jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu naszych Dobrodziejów. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę przekazaną na Misje Kapucyńskie. Środki te pozwalają nam wspierać braci misjonarzy (przede wszystkim z Gabonu i Gruzji) oraz realizowane przez nich projekty.

987 w magazynie

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram