KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

Łotwa

Nazwa: Łotwa
Stolica: Ryga
Powierzchnia: 64589 km2
Liczba ludności: 1 842 226
Religie na Łotwie:
*36% luteranizm
*Katolicy 17%
*9% wschodni ortodoksi
*2% Inni chrześcijanie
*35% Ateiści
*1% Inne religie
Kościół obecny od XII wieku
Przybycie kapucynów: 1929 r.
Liczba braci, którzy tam pracują: 4
Kapucyńska obecność na Łotwie ma swoja długą historię. Przed wojną wiązała się ona z braćmi z niemieckiej Prowincji Bawarii, a po odzyskaniu przez Łotwę niepodległości w 1991 r. z Warszawską Prowincją Braci Mniejszych Kapucynów.
Katolicy są na Łotwie w mniejszości, dominuje protestantyzm, a w istocie ateizm, będący dziedzictwem komunizmu. Rozwijają się różnego rodzaju sekty (widoczny jest nawet nawrót do pierwotnych kultów pogańskich). Praca braci polega na prowadzeniu ludzi do wiary. Bracia są duszpasterzami różnych wspólnot i grup modlitewnych w parafiach w Rydze i Olaine.
Do głównych obowiązków braci należy zajmowanie się parafiami i licznymi kaplicami dojazdowymi. Ważną częścią pracy jest wsparcie duszpasterskie grup ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych, wspólnot neokatechumenalnych, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Legionu Maryi i innych grup modlitewnych.

https://www.traditionrolex.com/25

Wesprzyj nas

Działanie Sekretariatu Misyjnego jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu naszych Dobrodziejów. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę przekazaną na Misje Kapucyńskie. Środki te pozwalają nam wspierać braci misjonarzy (przede wszystkim z Gabonu i Gruzji) oraz realizowane przez nich projekty.

987 w magazynie

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram