KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

Turcja

Nazwa: Turcja
Stolica: Ankara
Powierzchnia: 783356 km2
Liczba ludności: 84 680 273
Religie w Turcji:
*92% Islam
*Niereligijni 6%
*Inne religie 1,95%
*0,05% Katolicy
Kościół obecny od I wieku
Przybycie kapucynów: 1578 r.
Liczba braci, którzy tam pracują: 2
Obecność kapucynów w Turcji sięga 1578 roku, kiedy to wyruszyła w te rejony ekspedycja misyjna składająca się z czterech misjonarzy. Wśród nich był św. Józef z Leonessy. Skierowali się w stronę Konstantynopola i stamtąd ruszyli do innych miejsc ziemi tureckiej. Kapucyni nawiązują relacje ekumeniczne oraz dialog między religijny. Bracia z Polski na stałe w Turcji są od 2007 roku.
Głównym zadaniem jest posługa chrześcijanom i towarzyszenie im w ich środowiskach, pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. To osoby, które często znajdują się na marginesie społeczeństwa oraz są pomijane w ustroju państwowym, a nawet prześladowane fizycznie ze względu na ich wiarę. Bracia starają się poprzez swoją obecność utrzymać miejsca, które stanowią korzenie i dziedzictwo chrześcijaństwa. Ich obecność jest wielkim świadectwem ewangelicznym w tej części Azji Mniejszej. Aktualnie bracia z Polski posługują w Stambule i Mersin.

Wesprzyj nas

Działanie Sekretariatu Misyjnego jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu naszych Dobrodziejów. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę przekazaną na Misje Kapucyńskie. Środki te pozwalają nam wspierać braci misjonarzy (przede wszystkim z Gabonu i Gruzji) oraz realizowane przez nich projekty.

985 w magazynie

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram