KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

19 października, 2018

NIEDZIELA MISYJNA 2018

Już w najbliższą niedzielę 21 października będziemy obchodzić 91 Światowy Dzień Misyjny. Jak zawsze jest to przed ostatnia niedziela października i w Polsce rozpoczyna ona tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Papież Franciszek w orędziu na ten dzień przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest, a może bardziej powinien być, misjonarzem, ponieważ cały Kościół ze swej natury jest misyjny. A naszą misyjność możemy realizować na wielu różnych płaszczyznach.

Światowy Dzień Misyjny, jak również cały tydzień modlitw za misje, to tylko chwila w ciągu całego roku. Mamy jednak nadzieję, że chwila refleksji i modlitwy rozpali Wasze serca do jeszcze większej gorliwości i troski o misje i misjonarzy, tak aby otaczać ich opieką, modlitwą i wsparciem nie tylko tego jednego dnia, czy przez jeden tydzień, ale każdego dnia roku.

Na świecie żyje ponad 5 miliardów ludzi którzy nie są ochrzczeni, oni potrzebują usłyszeć prawdę o Jezusie Chrystusie, potrzebują usłyszeć Ewangelię. Wszystkich misjonarzy na świecie jest 350 tysięcy w tym 2 tysiące z Polski. To duże liczby, ale wobec tak wielkich potrzeb to wciąż za mało.

Z naszej Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów po za granicami Polski pracuje ponad 50 braci. Podejmują oni posługę zarówno misji ad gentes, jak również wspierają Kościoły lokalne w ewangelizacji i reewangelizacji. W tym roku udało się nam wysłać kolejnych braci do pracy misyjnej. Jeden brat pojechał do Szwecji, dwóch na Łotwę. Trwają przygotowania do wysłania trzech kolejnych braci do Gabonu i trzech do Gruzji.

Dziękujemy Wam za Wasze codzienne modlitwy, szczególnie tym wszystkim, który zaangażowali się w dzieło Ogarnij Modlitwą Misjonarza. Dziękujemy również za wasze materialne wspieranie naszych działań misyjnych. Dzięki waszemu wsparciu materialnemu możemy formować nowych misjonarzy, oraz wspierać działania, które podejmują nasi misjonarze, szczególnie te w najuboższych miejscach naszych obecności. Nasi bracia w Gabonie obecnie budują kościół w Okolasi, prowadzą przychodnie w N’tum, oraz budują boisko dla dzieci i młodzieży w Cocobeach. To tylko niektóre inicjatywy, które możemy podejmować dzięki waszemu wsparciu, za które dziś ogromnie dziękujemy. A my ze swej strony staramy się odpłacić Wam naszą modlitwą.

Br. Krzysztof Przybylski

Oredzie_na_Swiatowy_Dzien_Misyjny2018_jp2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram