KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

24 września, 2018

Posłanie misyjne br. Kamila Sochackiego

Przepowiadaj tajemnicę krzyża! Pokazuj ludziom miłość Boga, który w swojej miłości się nie cofa przed niczym! Cały jest nastawiony na przyjmowanie nas. I to jest dobra nowina dla każdego –z tą dobrą nowiną chcemy posłać brata Kamila, wręczając mu krzyż misyjny. – mówił w homilii br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny, który w niedzielę 23 września, posłał br. Kamila Sochackiego do pracy misyjnej w Afryce.

Obrzęd posłania misjonarza i wręczenia mu krzyża misyjnego miał miejsce w czasie Mszy św. pod przewodnictwem prowincjała. Uroczystość odbyła się w rodzinnej parafii br. Kamila – Najświętszego Serca Jezusa we Włodawie. Br. Kamilowi towarzyszyli najbliżsi, licznie zgromadzeni parafianie oraz współbracia, w tym pracujący już w Gabonie br. Daniel Stelmaszek i przygotowujący się do wyjazdu tam br. Piotr Hejno. 

Br. Kamil Sochacki święcenia kapłańskie przyjął w 2015 r., pracował dotychczas w Nowym Mieście nad Pilicą jako katecheta i socjusz magistra nowicjatu. Z końcem października br. rozpocznie posługę misyjną w miasteczku N'toum w Gabonie.

 

Link do kazania audio:
https://audiomack.com/song/bracia-kapucyni/posanie-br-kamila-sochackiego-na-misje-homilia-23092018-r

[Best_Wordpress_Gallery id="36" gal_title="Wręcznie Krzyża"]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram