KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

24 października, 2020

Powrót do Gabonu

Mimo trwającej pandemii i niewątpliwie trudnej sytuacji na całym świecie życie misyjne trwa, a nasi misjonarze próbują pomagać i wspierać tych pośród których żyją i pracują. Ten czas nie powinien zamykać nas na czyny miłości i miłosierdzia, tym bardziej że widzimy i dostrzegamy jak bardzo Dobry Bóg dba o nas i nam błogosławi w naszej codzienności.

Wczoraj, wczesnym popołudniem brat Kamil wyruszył w drogę powrotną do Gabonu. Zabrał ze sobą brata Piotra, który był wieloletnim misjonarzem w Republice Środkowo Afrykańskiej, a teraz chce wspomóc naszą gabońską misje.

Podróż ta nie była łatwa i zaczęła się dużo wcześniej niż w piątkowy poranek. Przygotowania, zakupy potrzebnych rzeczy, testy na covid 19, oraz cała niepewność, czy lot rzeczywiście się odbędzie… Dzięki łasce bożej wszystko się udało.

Mamy nadzieje że z nowymi siłami i zapałem misyjnym nasi bracia będą dzielili się tą miłością i miłosierdziem, której sami doświadczają od Jezusa Chrystusa właśnie tam na Równiku, w Gabonie. Z całego serca im tego życzymy.

Eucharystia z br. Łukaszem, Prowincjałem, tuż przed wylotem do Gabonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram