KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

4 czerwca, 2020

Siostra Śmierć zabrała br. Zygmunta Prusińskiego

Dziś 04.06.2020 roku w godzinach popołudniowych w Chiquimula w Gwatemali zmarł nasz brat i wieloletni misjonarz br. Zygmunt Prusiński. Na misje zgłosił się dokładnie 40 lat temu w roku 1980, rok później wyjechał do dalekiej Gwatemali i do końca posługiwał w tamtejszej Kustodii, w skład której wchodziły trzy kraje: Gwatemala, Salwador i Honduras. Br. Zygmunt był cichym i pracowitym bratem. Pozostało po nim kilka kościołów i kaplic, które zostały wybudowane dzięki jego zaangażowaniu i poświęceniu, oraz wspaniałe centrum rekolekcyjne. Jednak to co najcenniejsze to setki, a może tysiące ludzkich serc, które karmił Chrystusem poprzez sakramenty i głoszenie Słowa Bożego.

Dziś dziękujemy Bogu za dar Jego życia, za powołanie zakonne i kapłańskie oraz poświęcenie misyjne. Niech Dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego w Królestwie Niebieskim. Niech odpoczywa w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram