KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

23 sierpnia, 2021

Święcenia prezbiteratu br. Jānisa

W niedzielę 22 sierpnia, w naszym kościele św. Alberta w Rydze, miały miejsce święcenia prezbiteratu br. Jānisa Savickisa. Sakramentu święceń udzielił ks. abp Zbigniew Stankiewicz metropolita ryski.

Na uroczystość przybyli bracia z Łotwy, Białorusi i Polski, na czele z ministrem prowincjalnym br. Łukaszem Woźniakiem i wikariuszem prowincjalnym br. Tomaszem Wrońskim. Ponadto byli obecni księża diecezjalni oraz rektor i klerycy z seminarium Redemptoris Mater w Rydze.

Arcybiskup Stankiewicz już na początku Mszy św. wyraził wdzięczność Zakonowi Braci Mniejszych Kapucynów za powołanie brata Jānisa, zaznaczając, że dla Kościoła każde powołanie kapłańskie jest na wagę złota. W homilii nawiązał do Mojżesza i powołania siedemdziesięciu starszych jego pomocników. Zwrócił uwagę, że biskup jest jak Mojżesz i potrzebuje pomocników. Prezbiterzy są rękami biskupa. Podkreślił wielką rolę kapłanów w sprawowaniu Eucharystii i szafowania sakramentem miłosierdzia. Kapłan jest tym, który ma świadczyć o Jezusie Chrystusie żyjąc Ewangelią na co dzień.

br. Dawid Napiwodzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram