KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

22 stycznia, 2019

Tureckie spotkanie

Początki chrześcijaństwa, Kościoły Apokalipsy, miejsca pierwszych Soborów Powszechnych, wiele wieków wspaniałej historii, oraz wydarzeń, które kształtowały nasz Kościół. Miejsca ważne i ciekawe dla naszej chrześcijańskiej kultury. Jednym słowem Turcja. Właśnie tam udaliśmy się wraz z Ministrem Prowincjalnym Bratem Łukaszem, oraz jego bezpośrednim zastępcą Bratem Tomaszem z krótką wizytą do naszych Braci, którzy posługują tamtejszemu Kościołowi. Nasza wizyta nie miała na celu zwiedzania i poznawania tych jakże pięknych miejsc, naszym głównym celem było spotkanie z Braćmi tam pracującymi, rozmowa, wspólne spędzenie czasu, modlitwa i przyjrzenie się wyzwaniom najbliższych czasów, które stają przed Kościołem w Turcji, a jednocześnie przed naszą kapucyńską obecnością. Widząc wiele trudności i przeszkód, z którymi muszą borykać się nasi misjonarze jesteśmy pełni podziwu dla ich codziennej cichej i pełnej poświecenia pracy dla wspólnot katolickich i chrześcijańskich w Turcji. Jesteśmy też pełni nadziei, że ta praca będzie przynosiła coraz więcej pięknych owoców w życiu tamtejszego Kościoła.

Dziękujemy Braciom za wspólnie spędzone dni, za wspólne rozmowy i modlitwę. A Was wszystkich, którzy czytacie tę krótką relację prosimy o wsparcie duchowe naszych Bracie, Pawła i Jacka, niech czują, że jesteśmy z nimi na tym jakże trudnym polu duszpasterskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram