KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

29 stycznia, 2021

Z nowym napędem w nowy rok :)

Misje to codzienne zmagania…. zbyt mało rąk do pracy… zbyt dużo rzeczy do zrobienia. Tyle potrzeb, tyle wyzwań… Wciąż modlimy się o nowe powołania misyjne, wciąż szukamy środków materialnych. W zakończonym 2020 roku nasza misja w Gabonie przeżywała swój mały jubileusz „zmagań misyjnych” – to już 20 lat naszej obecności w tym równikowym kraju. Dziękujemy Bogu za jego opiekę i błogosławieństwo, za naszych misjonarzy, którzy tam posługiwali i wciąż posługują, za przyjaciół i dobrodziejów, którzy wspierali i wspierają nasze inicjatywy zarówno te duszpasterskie jak i te społeczne, edukacyjne, czy medyczne.

Dziękując otwieramy nowy rozdział posługi misyjnej – kolejne lata, kolejne zaproszenie misyjne do modlitwy i wsparcia materialnego.

Chcemy, od tej strony materialnej, aby wejściem w ten kolejny czas, który jest nam dany, była konkretna pomoc najuboższym. Tym, do których nie dotarła szeroko rozumiana cywilizacja w postaci prądu, dróg, czy innych, tak podstawowych dla nas rzeczywistości.

Bracia posługujący w parafii Cocobeach aby dotrzeć do części swej parafii muszą wpływać łodzią w głąb lądu bo nie ma tam dróg. Odwiedzają wioskę po wiosce, które leżą wzdłuż rzeki. Wioski bez prądu i bez bieżącej wody…

Bracia docierają do tych miejsc małą łódką wyposażaną w silnik spalinowy. Silnik ten musimy jednak wymienić. Koszt nowego silnika to 5.000€, czyli jakieś 22.500 zł. Bez tego silnika nie ma możliwości aby tam dotrzeć.

Zapraszamy was do wsparcia zakupu tego silnika – razem na pewno damy radę.

Można to zrobić poprzez wpłatę dobrowolnej ofiary na nasze konto:

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

ul. Kapucyńska 4

00-245 Warszawa

Pekao S.A. 03 1240 6292 1111 0000 5019 9015

Lub poprzez nabycie cegiełki – albumu, wydanego z okazji 20-lecia naszej misyjnej działalności w Gabonie – Cappuccino na równiku. Cena takiej cegiełki to 50zł. Wystarczy do nas napisać na adres: kapucyni.misje@gmail.com lub wysłać sms na nr: 797907140, a my oddzwonimy.

A tak wygląda nasz album:

Album to ponad 200 stron zdjęć i tekstów o Gabonie, tym tak mało znanym miejscu na ziemi. Są tu artykuły o samym Gabonie jak państwie, o historii ewangelizacji, o tym jak Kapucyni znaleźli ten równikowy kraj, oraz o tym jak było na początku i jak jest teraz. Serdecznie zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram