KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

24 września, 2019

ZAPROSZENIE

Szybko płynie czas, jeszcze niedawno były wakacje, a tu już jesień coraz odważniej wchodzi w nasze progi. Już za tydzień zacznie się październik, to szczególny czas w rzeczywistości misyjnej. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i cały tydzień szczególnej modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

W tym roku papież Franciszek chce ten czas, skupienia się na misyjnej stronie Kościoła, poszerzyć i ogłosił cały październik miesiącem misyjnym. Wraz z tym szczególnym czasem zostały wydane różne opracowania: rozważania, artykuły, przedstawiono na nowo sylwetki świętych i błogosławionych misjonarzy. Wśród tych materiałów możemy znaleźć książkę wydaną przez Kongregacje do spraw Ewangelizacji Narodów, a w niej między innymi rozważania na każdy dzień października właśnie pod kątem misyjnym. Książka została wydana tylko w dwóch językach: po włosku i po angielsku.

Na naszej stronie, każdego dnia, przez cały październik będą ukazywały się streszczone rozważania z tej książki.

Jezus szuka nas na wiele różnych sposobów… Czasami tak, jak szukał Piotra gdy Go zdradził – wzrokiem pełnym miłości… Czasami tak, jak szukał Heroda – milczącą obecnością… Czasami tak, jak szukał kobiet płaczących w czasie Jego drogi na Golgotę –  słowem napomnienia. Czasami tak, jak szukał tych, którzy go krzyżowali – modlitwą o wybaczenie. Jezus szuka każdego człowieka, tak długo aż znajdzie…

Mamy nadzieję, że przez te codzienne rozważania pozwolimy na nowo odnaleźć się Jezusowi, który wciąż nas szuka. Potem, kiedy już będziemy odnalezieni i przepełnieni Jego Miłością, abyśmy zostali posłani –  na różne sposoby i razem z Nim odnajdywali zagubionych braci i siostry na całym świecie.

br. Krzysztof Przybylski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram