KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

11 września, 2017

"Złoty Cielec" Golgota Młodych 2017

Golgota Młodych 2017 już za nami. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „Złoty Cielec”. Mogliśmy głębiej spojrzeć w nasze serca i zastanowić się co jest dla nas w życiu najważniejsze, za czym biegniemy i gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Pana Boga. Piękno i spokój nadbużańskich Serpelic z pewnością sprzyjało nam aby w tym zabieganym świecie móc się na moment zatrzymać, wsłuchać się w siebie i pozwolić działać Duchowi Świętemu. Codzienne Msze Święte, konferencje, nabożeństwa, uwielbienie niosą ze sobą wiele treści i przeżyć. Możemy się nimi dzielić z innymi uczestnikami w trakcie spotkań w grupach. Golgota Młodych jest również spotkaniem z drugim człowiekiem. Jest to piękne spotkanie. Nasz Wolontariat Misyjny mógł tego szczególnie doświadczać. Prowadziliśmy „Safari Misyjne”, zabawę, która jest odpowiednikiem gry fantowej.

W Serpelicach byliśmy nieco wcześniej niż inni uczestnicy byśmy mogli przygotować nasz namiot pełen niespodzianek. Urzekające jest z jaką radością organizatorzy i wszyscy zaangażowani w przygotowanie spotkania czekają na uczestników.

Nasze „Safari Misyjne” zapraszało do zabawy od świtu aż po zmierzch. Dzięki temu mogliśmy być z innymi uczestnikami w trakcie powolnych śniadań czy szalonych obiadów. Zabawa w grę fantową przynosiła dużo radości i zaskoczeń. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością, wieloma uśmiechami i miłymi rozmowami. Poznaliśmy różne ludzkie historie i mnóstwo przykładów na działanie Boga w życiu człowieka. Czasem nawet udało nam się być pośrednikami w spełnianiu małych marzeń 😉

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie i tym samym wsparli Misje Kapucyńskie Prowincji Warszawskiej . Dziękujemy bezinteresownym darczyńcom, dzięki którym udało nam się podjąć tę inicjatywę.

Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram