KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

3 listopada, 2020

Życie twoich wiernych nie kończy się lecz się zmienia…

Na cmentarzu w Skovde, w Szwecji, na jednym z grobów napisał ktoś: teraz życie jest ukryte w Bogu, Jemu zostawiamy wszystko. Nadzieja płonie w życiu i w śmierci i nic nie jest zapomniane prze Boga.

W miesiącu listopadzie w sposób szczególny wspominany naszych bliskich zmarłych. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty… Jest to niewątpliwie czas zadumy i refleksji nad życiem, nad tymi, których nie ma już pośród nas, nad naszym życiem i celem naszego życia.

Choć odwiedzanie grobów w tym roku był trudniejsze w tych pierwszych dniach listopada, to jednak to co najważniejsze i najcenniejsze dla naszych zmarłych możemy czynić bez żadnych ograniczeń. Modlitwa osobista i wspólnotowa zwana wypominkami, oraz dar Eucharystii to nieoceniona pomoc i wsparcie dla naszych zmarłych. Pamiętajmy o tym nie tylko w tych listopadowych dniach, ale w całym roku.

Wspominamy i w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych braci misjonarzy, oraz zmarłych przyjaciół i dobrodziejów naszych misji. W tym roku pożegnaliśmy o. Zygmunta Prusińskiego, który przez prawie czterdzieści lat żył i pracował w Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie. Dziś dziękujemy Dobremu Bogu za dar jego życia i powołania.

Zapraszamy również Was do modlitwy za wszystkich zmarłych misjonarzy, oraz zmarłych przyjaciół i dobrodziejów naszych misji. Niech Miłosierny Pan przyjmie ich do swojego królestwa po trudach ziemskiej pielgrzymki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram