KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

18 września, 2017

Kapituła Prowincji Wielkiej Brytanii

W dniach 3-8 września 2017 r. odbyła się Kapituła Prowincjalna Prowincji Wielkiej Brytanii, gdzie od ponad dziesięciu lat pracują nasi bracia z Polski. Bracia zgromadzeni na Kapitule pod przewodnictwem generała br. Mauro Jöri wybrali nowego prowincjała i Radę. Po sześcioletniej przerwie ponownie do posługi został wezwany br. James Boner, a na funkcję radnych zostali wezwani bracia: Charles Sérignat, Marcin Mikuśkiewicz, Michael Hargan i Lucjan Zaniewski. Poza wyborami nowego zarządu Kapituła zajęła się bieżącymi sprawami Prowincji oraz planami na najbliższe trzechlecie. Podjęto m.in. sprawę projektu „Wspólnoty dla Europy”, kwestię współpracy z Prowincją św. Fidelisa z Północnych Indii, czy też zagadnienia związane z pracą duszpasterską naszych braci wśród Polonii. Ostatniego dnia Kapituły, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość. Po paru latach przerwy dane nam było uczestniczyć w Pierwszej Profesji nowicjusza wywodzącego się z ziemi Angielskiej. Br. Adrian Green swoje pierwsze śluby zakonne złożył na ręce Ministra Generalnego. W uroczystości uczestniczyła większość Braci z Prowincji, rodzina Adriana, bracia z Prowincji Irlandii, gdzie Adrian przeżywał nowicjat oraz Bracia goście z Indii i Sardynii.

Dziękuję Bogu za to doświadczenie Kapituły. Dokonaliśmy wyboru nowego zarządu, podjęliśmy ważne decyzje odnośnie najbliższej przyszłości, przywitaliśmy w naszych szeregach nowego brata... Jednym słowem: jest nadzieja. Zatem z nadzieją w sercu otwieramy kolejny rozdział Kapucyńskiej obecności w Wielkiej Brytanii.

br. Zbigniew Fryska

[Best_Wordpress_Gallery id="24" gal_title="Kapituła Prowincji Wielkiej Brytanii"]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram