KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

30 listopada, 2020

Święcenia w czasach pandemii

28 listopada w Mińsku kapucyńska wspólnota na Białorusi przeżywała ważne wydarzenie: dwóch braci przyjęło święcenia diakonatu z rąk biskupa witebskiego Aleha Butkiewicza. Na uroczystość przyjechali bracia z rożnych domów zakonnych oraz krewni i przyjaciele.

Bracia Jan Sadouski i Uładzisłau Mińko pochodzą z Białorusi. Formacji zakonną bracia odbywali w Polsce i we Włoszech. Jednym z etapów przygotowania były studia w kapucyńskim Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie, gdzie bracia nie tylko zdobywali wiedzę, ale też doświadczali piękna życia braterskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni braciom z Polski za wsparcie i pomóc. Na codzień bracia posługają w naszych parafjach na Białorusi. Br. Jan opiekuje się Młodzieżą Franciszkańską w Mińsku. Br. Uładzisłau pełni obowiązki katechety i duszpasterza młodzieży w Dokszycach.

Dziękujemy wszystkim, za dar modlitwy i nadal o nią prosimy. Ta modlitwa ma wielką moc i pomaga braciom w codziennych zmaganiach.

Br. Ivan Sadouski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram