KUPUJĄC U NAS, WSPIERACIE MISJE W RÓŻNYCH KRAJACH

6 marca, 2023

Wsparcie dla chrześcijan z Antiochii

W tureckim Mersin, w kapucyńskim klasztorze, znalazło schronienie 90 chrześcijańskich rodzin, które straciły wszystko w trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Turcję na początku lutego 2023 roku.

Mersin leży bardzo blisko regionu całkowicie zniszczonego przez niedawny kataklizm, stąd zatrzymuje się tam bardzo wiele osób, które szukają schronienia i pomocy, opuszczając zrujnowany region dotknięty trzęsieniem ziemi.

Dzięki wsparciu Caritas i innych organizacji udało się zapewnić dach nad głową i podstawowe utrzymanie dla rodzin, które schroniły się w kapucyńskim klasztorze. We współpracy z Ruchem Światło-Życie i Konferencją Episkopatu Turcji chcemy jednak objąć rodziny uchodźców wsparciem terapeutycznym, które pomoże im poradzić sobie z traumą pozostałą po katastrofie.

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. Szczegóły znajdują się na stronie organizatorów: https://wspieram.oaza.pl/campaigns/pomoc-dla-mersin/

Ruiny Antiochii po ostatnim trzęsieniu ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram